Dupla kruna ide u Suboticu

ŽFK Spartak
SUBOTICA – Fudbalerke Spartaka su nakon šampionske titule osvojile i Kup Srbije.

U finalu koji je odigran u Užicu Subotičanke su sa 2:0 savladale Crvenu Zvezdu te osvojile deseti Kup Srbije u svojoj bogatoj istoriji.

Povele su Subotičanke u 9. minutu preko Tijane Filipović koja je iskoristila grešku odbrane protivnica i dovela svoj tim u vodstvo. Nakon primljenog gola Crvena Zvezda je zaigrala agresivnije.  Stvorile su nekoliko poluprilika najčešće iz greški koje su napravile fudbalerke Spartaka.  Spartak je veliku priliku za novim golom imao u 36. minutu kada je Anastasija Ćirić u klizećem startu zakasnila za delić sekunde da loptu sa par metara smesti u mrežu.

Početkom drugog poluvremena Anastasija Ćirić je mogla da udvostruči vodstvo, međutim lopta je otišla tik pored gola. Par minuta kasnije Sidni Stajer pogođa prečku. Oslobodila se Crvena Zvezda pritiska i počela da stvara prilike. U 65. minutu Anđela Tošković je mogla da poravna rezultat, međutim umesto mreže pogađa prečku. Dominaciju Crvene Zvezde Subotičanke su prekinule golom vrednim pehara Kupa Srbije, u 77. minutu najspretnija pred protivničkim golom bila Sidni Stajer koja psotavlja konačnih 2:0

Nakon meča medalje Crvenoj zvezdi podelio je Bojan Pavićević, direktor futsal i ženskih selekcija FSS, a medalje i pehar pobednicama Kupa Srbije uručila je Sandra Sremčević, potpredsednica FSS.