Borusija Dortmund ubedljiva slavila: Malen sa dva gola srušio Frajburg

Fudbaleri Borusije Dortmund ubedljivo su pobedili na svom terenu Frajburg sa 3:0, u meču 21. kola nemačke Bundeslige.

Popularni Milioneri su od starta igrali onako kako umeju, a do vođstva su stigli već u 16. minut preko Doniela Malena, i to, posle asistencije Niklas Filkrug. Upravo je Filkrug asistirao i kod drugog gola Malena u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena.

U nastavku, Frajburg nije uspevao da pronađe svoj ritam i dođe do gola. Umesto toga, u 87. minutu Filkrug je postigao pogodak za konačnih 3:0.

Da podsetimo, Na prvom mestu je Bajer Leverkuzen sa 52 boda, prati ga Bajern Minhen sa 50, a treće i četvrto mesto zauzimaju Štutgart i Borusija Dortmund sa po 40 poena. Frajburg je na sedmom mestu sa 28 poena.

U narednom kolu, Borusija će gostovati Volfsburgu, dok će Frajburg dočekati Ajntraht.