Atletičari Spartaka u dresu reprezentacije na tromeču Srbije, Hrvatske i Slovenije

SUBOTICA – Na poziv selektora atletske reprezentacije Srbije, Edina Zukovića, dvoje atletičara Spartaka nastupili su na jakom seniorskom tromeču Srbije, Hrvatske i Slovenije, koji je održan 24.januara u atletskoj dvorani u Beogradu.

Darijo Bašić Palković je u taktički komplikovanoj trci na 800 m zauzeo odlično 3. mesto iza dvojice slovenačkih trkača izjednačivši u stotinku svoj lični rekord 1:52,81 min. Darijo je pokazao da je spreman za prvenstvo Balkana koje se za desetak dana održava u Turskoj. Veliki doprinos dao je i u štafetnoj trci 4×400 m u kojoj je štafeta Srbije u sastavu Kostić, Katanić, Marković i Bašić Palković ostvarila novi dvoranski rekord naše zemlje u vremenu 3:14,19 min sa čime je osvojila 2. mesto na ovom takmičenju.

Spartak je pored Darija predstavljala i Sofija Dobrički koja je trku na 400 m istrčala u vremenu 58,44 s i time zauzela 6. mesto. Sofija je takođe, trčala i štafetnu trku 4×400 m i dala svoj doprinos za osvajanje 3. mesta u vremenu 3:48,85 min.

Reprezentacija Srbije je ubedljivo pobedila u ovom tromeču sa 192 osvojena boda.