Pobeda subotičkih odbojkaša nad Karađorđem

SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka pobedili su ekipu Karađorđe sa 3:0 po setovima 25:16, 25:20 i 25:21 u prvoj ovogodišnjoj utakmici i time najavili da spremno dočekuju nastavak prvenstva da se uključe u sam vrh Super lige. U redovima Subotičana istakli su se  Mašulović i Džasper koji su upisali po 16 poena.

Spartak je odlično otvorio utakmicu poveli su sa uverljivih 11 poena i brzo prvi set rešili u svoju korist sa 25:16. Nastavili su u istom ritmu i u nastavku utakmice pa su u drugom setu poveli sa 13:8. Tada je i Karađorđe pokazao svoj kvalitet, prišli su na samo poen zaostatka. Međutim, Spartak je pojačao igru u odbrani i ponovo došao do osetnije prednosti i set mirno priveo kraju za vodstvo od 2:0.

Slično je bilo i početkom trećeg seta gde su Subotičani poveli sa 4:0. Gosti su ponovo uspeli da priđu na poen zaostatka, ali više od toga nisu mogli u ovom meču. Spartak dolazi do tri meč lopte, Džasper je iskoristio prvu za 25:21 i konačnu pobedu od 3:0.

Spartak: Mašulović 16, Jungić 7, Tončić, Peić, Lečić 8, Vulikić 3, Jackson, Suvacki, Šebek, Pavlović 4, Džasper 16, Tešović, Tumbas, Dulić.