Zvezdini klinci pokazali zube u Engleskoj: Dali dva gola Sitiju

Veoma lepu utakmicu su imali fudbaleri iz Beograda, ali, nisu uspeli do iznenađenja

Omladinska selekcija Crvene zvezde doživela je ubedljiv poraz u prvom meču Lige šampiona u svom uzrastu, pošto su u Engleskoj poraženi od Mančester sitija sa velikih 5:2. Četa Nenada Milijaša je otišla u najjačem sastavu na „Ostrvo“, ali to nije bilo dovoljno, iako su Mijatović i Bubanj postigli utešne golove.

Crvena zvezda je za ovaj meč mogla da računa na svoj najjači tim, na najbolje što njihova omladinska škola uima. Dobili su pojačanja iz prvog tima u vidu četiri fudbalera, a priključili su se i mnogi iz Grafičara.

Otišli su puni nade na Ostrvo, ali, već se od samog početka moglo videti u kom će smeru da ide ova utakmica. Ekipa Mančester sitija je bila mnogo, mnogo nadmoćnija i praktično je tokom većeg dela prvog poluvremena „davila“ igrače Nenada Milijaša.

U nekoliko navrata su uspeli Zvezdini klinci da pobegnu, da krenu u kontru, ali, nije to bilo previše optimistično.

Pukla je odbrana Zvezde tek na kraju poluvremena, igrao se 45. minut, Tejlor je poslao odličnu loptu Emiliju Lorensu, a njemu nije bilo teško da savlada golmana Zvezde. Postojale su nade da će u drugom poluvremenu sve biti drugačije, ali, Siti je u samo devet minuta drugog poluvremena postigao tri gola.

Pogađali su Lorens, Dikinson i Tejlor za velikih 4:0, dok je Jovan Mijatović pogotkom u 57. minutu makar smanjio rezultat.

Nastavio je Stii sa napadima, nije prestajala njihova ofanziva, ali se i golman Zvezde razbranio.

Igrao se 78. minut meča, Mateja Bubanj je odigrao lepu akciju sa svojim saigračem, te je iskoristio i priliku i postigao je gol za 4:2, čime je vratio nade da njegova ekipa može do remija. Međutim, Džejden Heski je u 81. minutu postigao gol za konačnih 5:2.