Zna se ko je „kralj“: Real epskim preokretom do finala LŠ, Hoselu kao Solskjer

Fudbaleri Real Madrida izborili su plasman u finale Lige šampiona, pošto su u revanš susretu savladali Bajern sa 2:1. Bavarci su poveli preko Alfonsa Dejvisa u 69. minutu, da bi Real golovima Hoselua u 88. i drugom minutu nadoknade došao do pobede.

Oba tima su u susret ušla prilično obazrivo, te je prvo poluvreme bilo prilično nezanimljivo i proteklo je u ispitivanju snaga. Ipak, vredi napomenuti dva pokušaja Reala preko Vinisijusa, te volej Harija Kejna koji je krajnjim naporom zaustavio Lunin.

Vinisijus se u gol šansi našao u 17. minutu kada je iskosa šutirao i pogodio stativu, u nastavku akcije lopta mu se odbila na nogu a Nojer ju je krajnjim naporom skrenuo u korner.

U 29. minutu Bajern je zapretio preko Kejna koji je odlično zahvatio loptu i stavio Lunina na iskušenje.

Vredi napomenuti da je posao bio otežan u 27. minutu susreta, kada je zbog povrede teren napustio Serž Gnabri, a njegovo mesto na terenu zauzeo je Alfonso Dejvis.

Početak drugog poluvremena protekao je u znaku „blankosa“. Izabranici Karla Anćelotija su u nastavku imali dobre šanse preko Vinisijusa i Rodriga, ali je Nojer bio nerešiva enigma. Bavarci su se koliko-toliko oslobodili pritiska u nastavku, a čak su preko Musijale mogli i do vođstva. Igrao se 66. minut kada je nemački reprezentivac šutirao levom nogom pod prečku, a Lunin je krajnjim naporom skrenuo loptu u mrežu.

Ono što nije uspeo u 66. nemački sastav je učinio tri minuta kasnije. „Sevnula“ je kontra Bajerna, Kejn je odložio loptu za Alfonsa Dejvisa koji se oslobodio Ridigera i lepim udarcem pogodio desni ugao Luninovog gola.

Madriđani su ekspresno izjednačili, ali je taj pogodak poništen posle intervencije iz VAR sobe. Igrao se 71. minut kada je Valverde ubacio loptu u mrežu, ali je pogotku prethodio faul Naća, koji je obema rukama odgurnuo Kimiha.

I kada se činilo da će Bajern obezbediti finale, na scenu je stupio Hoselu. Džoker Karla Anćelotija doneo je izjednačenje svom timu u 88. minutu, a pogotku je kumovala nespretna intervencija Manuela Nojera, koji je do tog trenutka bio na visini zadatka. Tu nije bio kraj, jer je fenomenalni napadač u 92. minutu postigao novi gol, vredan plasmana u finale Lige šampiona.

Do kraja susreta izabranici Tomasa Tuhela nisu uspeli da poravnaju rezultat, te će se „blankosi“ za trofej boriti sa Borusijom iz Dortmunda, koja je eliminisala PSŽ.

Vredi napomenuti i da trener Madriđana Karlo Anćeloti ni posle devet susreta ne zna za poraz protiv Bajerna, dok je ovo prvi poraz Tuhela na Bernabeu.

Real Madrid – Bajern 2:1 (Hoselu 88, Hoselu 90+2. / Alfonso Dejvis 69)