Železničar u Novom Beogradu tri kola pred kraj „overio“ prvu ligu!

Ubedljiva pobeda nad Radničkim donela je ovom klubu promociju

Fudbalski klub Železničar iz Pančeva novi je učesnik Superlige Srbije za narednu sezonu! Poebdom nad Radničkim u Novom Beogradu danas (0:3), ekipa iz Banata obezbedila je ulazak u najviši rang tri kola pre kraja, pošto je stekla dovoljnu rezultatsku zalihu za ostalim timovima u plej-of zoni.

Strelci golova danas za Železničar u pobedi koja im je donela promociju bili su Tomanović u 11. minutu, potom Lainović u 25. minutu i Jovanović u 90. minutu susreta.

Železničar posle 34 runde ima 65 poena, što je 11 više u odnosu na trenutno trećeplasirani Grafičar, a u opticaju je još samo devet bodova.

Upravo su Grafičar i Jedinstvo sa Uba podelili bodove (1:1) i tako se dodatno primakli baražu za plasman u Superligu. Grafičar je poveo u 20. minutu, a gost je stigao do izjednačenja samo tri minuta kasnije, ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat.

U presotalom meču plej-ofa Prve lige Srbije, IMT je poražen na gostovanju Inđiji rezultatom 2:0. Domaćima ti bodovi znače u borbi za baraž, dok su Traktoristi već obezbedili plasman u viši rang prošle sedmice.