Železničar – Čukarički 2:2 (2:0)

PANČEVO – Fudbaleri Železničara, u poslednjem meču 6. kola MocartBet Super lige Srbije, na domaćem terenu u Pančevu, igrali su nerešeno 2:2 (2:0) sa Čukaričkim.

Obe ekipe uzele su po jedno poluvreme. Domaći su stekli dva gola prednosti u prvih 45 minuta. Golove su postigli Đorđević i Romanić. Uzvratio je Čukarički u drugom poluvremenu, preko dvojice najmlađih na terenu. Miladinović je vratio nadu gostima u 48., a debitant Cvetković je golom u 81. minutu obezbedio bod Brđanima.

Posle prvog gola Železničara, na Sportskom centru „Mladost“ u Pančevu, desila se erupcija emocija. Prvi gol Železničara u elitnom rangu srpskog fudbala navijači pančevačkog tima proslavili su euforično, dok se sa razgala čula dobro poznata pesma Nade Topčagić „Jutro je“.

U narednom kolu, Železničar će gostovati TSC-u.

ŽELEZNIČAR – ČUKARIČKI 2:2 (2:0)

Strelci: 1:0 – Đorđević u 30, 2:0 – Romanić u 35, 2:1 – Miladinović u 48, 2:2 – Cvetković u 82. minutu.

Stadion: „Mladost“ u Pančevu. Gledalaca: 700. Sudija: Ivan Stamenković. Pomoćnici: Miloje Milićević i Stefan Vojnić. Žuti kartoni: Subotić, Cvetković (Čukarički).

ŽELEZNIČAR: Živković, Grgić, Hajdin, Jovanović, Kovačević (od 73. Kovačević), Lakićević, Pantelić, Pavlov, Romanić (od 90+1. Petrović), V. Stanković, Đorđević.

ČUKARIČKI: Samurović, Stevanović, Drezgić, Subotić, Tošić, Docić, Sisoko (od 46. Ovusu), Nikčević (od 62. Stanković), Miladinović, Adžić (od 62. Cvetković), Endijae (od 71. Endijae).