Zašto ne treba da vežbate uveče? Dva ključna razloga zbog kojih ne bi trebalo da praktikujete ovu rutinu

Kada vežbate kasnije u toku dana, može da vam se desi nedostatak motivacije nakon dugog dana

Za razliku od jutarnjeg vežbanja, jedan od najizazovnijih aspekata vežbanja uveče i noću je mogućnost da drugi planovi ili prepreke poremete vaše planove za vežbanje.

Ali postoje i druge tačke koje trebate razmotriti pre nego se odlučite za ovakvu rutinu.

Intenzivne vežbe mogu poremetiti san
Iako umereno vežbanje može biti od koristi vašem snu, ako radite nešto intenzivnije, kao što je intervalni trening visokog intenziteta (HIIT), manje od sat vremena pre spavanja, to može negativno uticati na efikasnost spavanja i dovesti do toga da se budite više puta tokom noći.

Ali ako je noć jedino vreme kada možete uklopiti trening, isprobajte manje energične vežbe, kao što su lagani džoging ili joga.

Nedostatak kontinuiranosti
Studija iz 2018. pokazala je da će ljudi koji vežbaju ujutru najverovatnije ostati dosledni svojoj rutini u odnosu na one koji vežbaju popodne ili uveče.

Ovaj zaključak može biti zato što kada vežbate kasnije u toku dana, može da vam se dogodi nedostatak motivacije nakon dugog dana.

Ali svakodnevna rutina je drugačija. Ako više volite večernje treninge, možete izgraditi konzistentnost tako što ćete zakazati trening i držati se svoje posvećenosti

 

 

 

 

 

Pročitajte još:

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.