Vrščani bolji od superligaša iz Lučana: OFK Vršac – Mladost 3:1 (2:0)

VRŠAC – Vrščani su priredili prijatno iznenađenje svojim simpatizerima ubedljivom pobedom protiv superligaša lučanske Mladosti i plasirali su osminu finala Kupa Srbije.

Decenijama je vršačka sportska javnost prepričavala plasman Vršca u šesnaestinu finala Kupa Maršala Tita iz sezone 1984/85, kada je 29. avgusta 1984. odigrao 0:0 sa mostarskim Veležom i izgubio posle izvođenja penala.

Izabranici trenera Zorana Kostića ispisali su novu stranicu vršačke fudbalske istorije i sa nestrpljenjem očekuju 6. decembar kada će mnogi od njih odigrati svoj najveći meč u dosadašnjoj karijeri.

Već u otvaranju utakmice Vrščani su pokazali da neće respektovati renomiranog rivala. U 14. minutu svoju veliku igru najavili su mladi napadači OFK Vršca, Grek je odlično izveo korner a Glavinić zamalo bio neprecizan. U 26. minutu Kumi je započeo napad Vrščana, kombinovao je sa Grekom koji se odličnom kretnjom izborio za poziciju i preciznim udarcem savladao Samčovića, 1:0.

U 32. minutu prednost OFK Vršca duplirao je odlični Glavinić. Savršeno je regaovao na precizan centaršut rekonvalescenta Tasića i udrcem glavom postigao gol, 2:0.

Jedinu priliku za pogodak u prvom poluvremenu Lučanci su imali u 42. minutu kada je Udovičić centrirao a Žunić udarcem glavom poslao loptu pored gola.
U uvodnim minutima drugog poluvremena OFK Vršac je mogao do još ubedljivijeg vođstva. Kumi je prodro po desnoj strani, u šesnaestercu Mladosti loptu su u izglednoj poziciji očekivali Milivojević i Glavinić, ali napadač iz Gane bio je sebičan i slabim udarcem upropastio šansu.

Ulaskom Fradeja, Ćirkovića i Radivojevića Mladost je dobila novu energiju i uspela da smanji zaostatak. U 54. minutu Fradej je sam sebi stvorio priliku, odlično šutirao, Nović je uspeo da odbrani udarac, ali je odbitak u mrežu smestio Mirić, 2:1.

U 66. minutu viđena je najlepša akcija na utakmici. Vladan Blagojević je zaustavio napad Mladosti, oslobodio se trojice protivničkih igrača i uposlio Čejića na desnoj strani. Usledio je vešt dribling mladog napadača i briljantna asistencija, Milivojević je postigao pogodak i potvrdio prolaz Vrščana u naredno kolo.

OFK VRŠAC – MLADOST (LUČANI) 3:1 (2:0)

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 500, sudija: Miroslav Milenković (Beograd), strelci: Grek u 26, Glavinić u 32. i Milivojević u 66. minutu za OFK Vršac, Mirić u 54. minutu za Mladost, žuti kartoni: Graonja, Nović (OFK Vršac), Donald (Mladost).

OFK VRŠAC: Nović, B. Blagojević, Petrić, Grek (od 56. Čejić), Braunović (od 83. Diuf), V. Blagojević, Graonja (od 83. Terzić), Stojković, Glavinić (od 65. Milivojević), Kumi (od 56. Rikelme), Tasić.

MLADOST: Samčović, N. Žunić, Sremčević (od 58. Dognimani), Tomić (od 90+1. Ćirić), Varjačić, Donald (od 46. Frajdej), F. Žunić (od 46. Radivojević), Maksimović (od 46. Ćirković), Udovičić, Mirić.