Vrbas: Mađarska najuspešnija, Srbiji najviše medalja

boks-finale - vrbas
VRBAS – U Centru za fizičku kulturu „Drago Jovović“ završen je VII Kup nacija u boksu za juniore i juniorke.

Do medalja su stigli takmičari iz svih zemalja učesnica, najviše ih je zasjalo na grudima reprezentativaca Srbije, čak 22, a finalne borbe, inače održane u subotu, donele su dobar boks i pokazale da se već u ovom uzrastu naziru budući šampioni. Organizatori i učesnici složili su se da iako manji obimom od onog na koji su navikli ljubitelji boksa, Kup nacija za juniore i juniorke ponovo je bio jedan od najboljih sportskih događaja tokom godine u Vrbasu.

Kada se u obzir uzme sveobuhvatni učinak na turniru, za koji se računaju osvojene medalje ali i ostvarene pobede u preliminarnim borbama, najuspešnija je reprezentacija Mađarske, sa 61 osvojenim poenom, druga je Srbija sa 28, a treća Hrvatska sa 11.

Najveći broj medalja osvojila je Srbija – ukupno 22 (4 zlatne, 5 srebrnih i 13 bronzanih), Mađarska je stigla do 17 medalja ukupno (10 zlatnih, 5 srebrnih i 2 bronzane), a Hrvatska je osvojila 7 medalja (2 zlatne, 3 srebrne i 2 bronzane).