Vojvodina se ljutila na sudiju Simovića: Poništio gol, odbio „zahteve“ za par penala, Spartak uzeo bod!

Buran derbi severa Srbije na novosadskom „Karađorđu“, Čukarički slavio na Banovom brdu, remi bez golova na krovu Tržnog centra u Zaplanjskoj.

Nekada rezultat 0:0 znači da je utakmica bila dosadna, ali ovoga puta u Novom Sadu to nikako nije bio slučaj. Gledali smo sjajan fudbal na Karađorđu u derbiju Bačke između Vojvodine i Spartaka iz Subotice, a ekipe su na kraju morale da se zadovolje podelom bodova.

Ipak, daleko manje zadovoljni biće domaćini, koji će takođe biti kivni na glavnog sudiju utakmice, Novaka Simovića, koji im je za vreme trajanja meča posle asistencije VAR-a poništio gol, ali i odbio nekoliko „zahteva“ za potencijalni kazneni udarac.

Navijači na tribinama vrlo burno su pozdravljali odluke arbitra, nekoliko puta su mu pogrdno skandirali, a zbog mnogobrojnih protesta je i dobar deo igrača domaćeg tima ušao u beležnicu glavnog sudije.

Sve je počelo nakon što je Simović u prvom minutu nadoknade vremena zatresao mrežu Spartaka. Novosađani su proslavili pogodak, delovalo je da je sve bilo korektno, ali je potom stigao signal da se pogleda jedan faul na sredini terena u izgradnji akcije.

On jeste postojao, pa je arbitar umesto da se krene sa centra loptu preselio na mesto prekršaja, a usledili su žestoki protesti. Najratoborniji su dobili žuti karton, među kojima je bio i Baraj koji je imao dugačku raspravu sa Simovićem.

U nastavku, posle njegovog pada, arbitar nije odlučio da dosudi jedan penal, zbog čega su usledili novi protesti, ovoga puta cele klupe. Zapravo, u ovoj akciji na oko deset minuta do kraja tri igrača su pala na zemlju, ali je Simović procenio da ni u jednoj situaciji nema elemenata za kazneni udarac.

Na preostala dva meča, Voždovac i Mladost GAT takođe su podelili bodove u meču bez golova, dok je Čukarički golom Ivanovića iz 43. minuta savladao ekipu Napretka na Banovom brdu.