Vojvodina izgubila i treći derbi, bivši igrač Zvezde za 12 minuta doneo pobedu TSC-u

Voši je ovo bio treći derbi sa ekipama koje pretenduju na mesta kmoje vode u Evropu i doživljen je treći poraz, a vredi pomenuti da ih još očekuje i duel sa Crvenom zvezdom 19. oktobra.

Prethodno je Voša poražena od Čukaričkog (2:0) i partizana u Beogradu (3:1), dok im je ovo prva izgubljena utakmica na „Karađorđu.“

Nije utakmica loše počela za Vošu. Poveli su u 28. minutu trećim golom Nikole Čumića u šampionatu, da bih ih Luka Ilić, nekadašnji igrač Zvezde, „zaledio“ za 12 minuta. Najpre je Ilić u 32. minutu izjednačio rezultat, da bi u 44. postavio, ispostaviće se, i konačan rezultat

– Bila je dosta nervozna utakmica zbog derbija, ali smo pokazali da drugu utakmicu dolazimo iz minusa. Dolazimo do preokreta, što je odlika ozbiljnih ekipa – poručio je Žarko Lazetić, trener TSC-a, posle meča.

TSC se sada izjednačio sa Zvezdom na tabeli SL sa 29 bodova, uz napomenu da šampion ima tri meča manje. S druge strane, Vojvodina je na 7. mestu sa 22 boda i tom zaostalom utakmicom sa Zvezdom.