Uhvaćen ritual Alekse Avramovića posle kojeg je urnisao Kanađane

Naš plejmejker bio je jedan od najboljih na parketu

Košarkaši Srbije su u polufinalu Mundobasketa savladali selekciju Kanade rezultatom 95:84, dok će im rival u borbi za zlato biti pobednik meča SAD-Nemačka. Orlovi su tokom čitavih 40 minuta bili bolji rival, diktirali tempo, pa je posle uvodnih 8:1 za naš sastav bilo jasno u kom pravcu će meč ići.

Ipak, najbolji akter utakmice bio je Aleksa Avramović. Plej naše reprezentacije je doslovno „stavio u džep“ jednog od najboljih napadačkih igrača NBA lige Šaj Gildžijusa Aleksandera.

Podsećanja radi, Aleksa je u igru ušao na 3 minuta do kraja četvrtine, a tada naša selekcija pravi seriju od 13:0.

Međutim, Aleksa je imao poseban ritual. On je pre početka utakmice poljubio krst koji je nosio oko vrata i prekrstio se.

Orlovi će se u nedelju boriti za zlato na Mundobasketu, a od Alekse se očekuje još jedna ovakva partija.