Tuluz šokirao Liverpul, Matić bolji od Đuričića i Mladenovića

Interesantno veče širom Starog kontinenta

Prvi termin četvrtog kola Lige Evrope doneo nam je pregršt iznenađenja u kojima su oni neutralni ljudi mogli najviše da uživaju.

Najveće iznenađenje priredio je Tuluz na svom „Munisipalu“ na kom su drugi tim Liverpula porazili rezultatom 3:2. Mada su šansu u nastavku dobili i oni najbolji pojedinci od Mohameda Salaha do Trenta.

Pogodak Arona Donuma naveo je Jirgena Klopa da izvrši potrebene promene, međutim to nije dalo rezultata pošto je pogodio Tajs Dalinga. Auto-gol Kristijana Kaseresa vratio je nadu gostima, da bi Frank Megri u 76. ponovo postavio plus dva. Finiš je bio jako intenzivan nakon gola Dioga Žote, a onda je pogodak Džarela Kvanse u dubokoj nadoknadi za bod Liverpula poništen zbog igranja rukom.

Francuzi su tako zakuvali borbu za prolaz dalje, pošto je u drugom meču LASK razbio Sen Žiloa 3:0.

U grupi F Nemanja Matić je odigrao skoro ceo meč u slavlju Rena nad Panatinaikosom 3:1. Sa druge strane Filip Mladenović je bio sve vreme u igri, dok je poluvreme odigrao Filip Furičić. Francuski tim je slavio i pored toga što je od 33. minuta igrao sa igračem manje. Fabijan Rider, Ibrahim Salah i Ludovik Blas neutralisali su pogodak Fotisa Joanidisa.

U istoj grupi Viljareal je na Kipru porazio Makabi Haifu 2:1 i pozicionirao se iza Rena na tabeli.

I praška Slavija je u svom stilu iz nekih prošlih godina porazila Romu 2:0 pogocima Vaclava Jurečke i Lukasa Masopusta. Na taj način su oba sastava došla nadomak prolaska u narednu rundu, ali će se voditi borba za prvom pozicijom. Servet je faktički isključio Šerif iz borbe slavljem rezultatom 2:1.

Bajer Leverkuzen nije dozvolio iznenađenje u Azerbejdžanu pošto je Viktor Bonifejs postigao jedini gol sa penala u četvrtom minutu nadoknade, dok je užasnu formu Ajaks produbio i u LE novim porazom ovog puta od Brajtona na svom terenu (2:0). Strelci su bili Ansu Fati i Simon Adingra.