Tadić u centru skandala: Srbin ušao u žestoku raspravu, zamalo da ga bahato obezbeđenje gurne niz stepenice (VIDEO)

Na kraju su se strasti smirile

Dušan Tadić je bio u centru incidenta posle gostovanja Ajaksa Viteseu u utakmici poslednjeg kola Eredivizije. Kapiten amsterdamskih „kopljanika“ i reprezentacije Srbije je nakon poslednjeg sudijskog zvižduka želeo da nekom od navijača pokloni dres.

Ali to mu nije bilo dozvoljeno. Ušao je čak Tadić i u ozbiljnu verbalnu raspravu, a zatim ga je jedan od članova obezbeđenja gurnuo. Mogao je tada i da bude povređen, s obzirom da se sve dešavalo na stepenicama.

Ipak, strasti su ubrzo splasnule, pa su fudbaleri Ajaksa predali dresove članovima obezbeđenja, koji su ih potom prosledili do navijača koji su ih čekali na ogradi tribine.

Meč je završen bez pobednika. Bilo je 2:2. Poveo je Ajaks u 15. minutu, golom Brajana Brobija, na asistenciju Tadića, a onda je Loi Openda preokrenuo pogocima u 52. i 56. minutu. Konačan rezultat je postavio Edson Alvarez.

Podsetimo, Ajaks je titulu osvojio sa dva boda više od PSV-a. Gol razlika je bila impozantna, 98:19.