Tačka na titulu u Napulju: Simeone projektilom ispratio Stankovića s klupe

Za Sampdoriju je na ovom meču debitovao 18-godišnji Mihailo Ivanović

Trijumfalni kraj trijumfalne sezone u Napulju. Napoli je u poslednjem meču Serije A ove sezone stavio tačku na svoju dugo čekanu titulu pobedom nad Sampdorijom 2:0.

Ovo je ujedno i poslednji meč na kojima su na klupama ova dva tima sedeli sadašnji treneri. Još pre nekoliko dana je najavljeno da Lućano Spaleti napušta Napolitance, dok je Dejan Stanković potvrdio da mu je ovo bio poslednji meč na klupi ekipe iz Đenove koja je ispala u Seriju B.

Na tribinama stadiona „Dijego Maradona“ očekivano bila je prava fešta, jer se u Napulju i dalje slavi osvajanje šampionskog pehara čekanog 33 godine.

Tome je doprinela i poznata starleta i navijačica Napolija, Paola Saulino, koja je došla na meč u bade mantilu koji je potom skinula i pokazala da ispod ima samo tanga gaćice.

Što se tiče same utakmice, strelac pobedničkog gola iz jedanaesterca bio je Viktor Osimen, najbolji strelac Napolija u sezoni. Njemu je ovo bio 26. gol ove sezone. Inače, on je sa 50 postignutih golova postao najbolji afrički strelac svih vremena u Seriji A.

Videćemo da li će i njemu ovo biti oproštajni gol i nastup u plavom dresu s obzirom da su za njega zainteresovani najbolji klubovi Evrope.

Tačku na meč stavio je Simeone golom u 85. minutu i to kako. Odapeo je projektil sa preko 25 metara i pogodio rašlje gola Sampdorije.

Ono što bi valjalo pomenuti da je u samom finišu meča za Sampdoriju debitovao 18-godišnji Mihailo Ivanović, kome je sunarodnik Stanković dao priliku da upiše prve minute u Seriji A.