Svi rumski kikbokseri osvojili medalju na Prvenstvu Srbije

RUMA – Na Prvenstvu Srbije u disciplini K1, održanom u Senti proteklog vikenda članovi Kik boks kluba “Ru09” ostvarili su sjajne rezultate.

Svih osam rumskih sportista je osvojilo medalje na ovom takmičenju, a čak polovina onu najsjajniju.

Zlatne medalje su osvojili: Nikolina Kasap, juniorka -65 kg; Ivan Marković, mlađi junior -63,5; Mišo Vorkapić, junior +91kg i Mladen Čestić, senior A klase -63,5 kg.

Srebrnim medaljama su se okitili: Dragan Delić, junior – 60 kg i Miloš Vuković junior -71 kg, koji je u finalu poražen u neizvesnom meču od kadetskog šampiona Evrope. Miloš je poražen tek na kraju treće runde, iako je vodio gotovo čitav meč.

Dve bronzane medalje su uzeli: Uroš Mimić kadet -45 kg i Aleksandar Jovanović mlađi junior -54kg.

Rumski klub je u ukupnom plasmanu na ovom takmičenju, u konkurenciji čak 50 klubova, zauzeo visoko drugo mesto.