Švajcarci ukrotili „neukrotive“: Kamerun poražen minimalcem pred Srbiju

Jedan gol sasekao je nade Afrikanaca i odneo tri boda u planine, da li je ovo dobro za Srbiju?

Fudbalska reprezentacija Švajcarske slomila je otpor Kameruna u drugom poluvremenu i u prvom susretu grupe G Svetskog prvenstva, u kojoj se nalazi i Srbija, slavila sa 1:0.

Afrički predstavnik će morati da vadi situaciju protiv Orlova u ponedeljak od 11 časova, jer će u suprotnom vrlo brzo završiti svoju ekskurziju u Kataru.

Švajcarci, sa druge strane, odbili su sve napade u prvom poluvremenu, preživili nekoliko opasnih prilika, otišli na pauzu i smislili drugu strategiju koja im je i donela jedini pogodak već u 48. minutu.

Pre svega, Kamerunci su se pokazali kao dobar protivnik u 45 minuta, a bilo bi i krajnje zasluženo da su poveli do odmora.

Dve šanse, u 10. i 15. minutu su bile umalo temeljn njihove prednosti – prvo Ekambi bio u velikoj prilici, a zatim i Čupo Moting, ali je oba puta dobro reagovao golman Zomer koji je otklonio opasnost.

Zomer, kao i uvek, čini veliki oslonac Švajcaraca, pa je i sada bio temelj ove velike pobede u prvom kolu.

Kada je već odbrana učinila svoje, a onda i pauza pregrupisala snage u napad, stigao je pogodak samo tri minuta u drugom delu igre.

Bril Embolo pogodio za vođstvo nakon sjajne akcije po desnoj strani odakle je Šaćiri po zemlji poslao loptu u peterac, a odatle nije bilo spasa za Onanu koji je bio glineni golub kod ovog pogotka.

Nakon toga, mogli su Švajcarci i do ubedljivije pobede, ali je sada defanzivaca Kameruna radila dobar posao. Problem je bio što napadači nisu mogli da se istaknu više, fizička snaga više nije pravila prednost, pa je selektor Song menjao Čupo Motinga i Ekambija.

Nije uspela kamerunska selekcija da bolje napadne, a u 95. minutu je Seferović imao sto postotnu šansu da potvrdi pobedu, ali je bio prespor i tukao u blok.

Sve u svemu, Švajcarska dolazi do prve pobede i sada je veliki pritisak na Kamerun da odigra najbolje što može protiv Srbije u ponedeljak od 11 časova.