Suština fudbala! Iskupljenje Harija Kejna i rušenje „nepobedivog“ Sitija za lavinu emocija na Etihadu (FOTO, VIDEO)

Neverovatan meč u Mančesteru, fudbal kao takav

Totenhem je prekinuo seriju od tri vezana poraza pobedom nad šampionom i liderom prvenstva Mančester sitijem u spektakularnoj utakmici!

Siti je non-stop pritiskao, njegovi štoperi su često najisturenije napadača Totenhema zaustavljali na polovini „pevaca“, ali su se kontre isplatile, tako da su gosti danas slavili 3:2.

Siti je prošlog leta bar četiri puta probao da kupi Harija Kejna, ali ga tvrdoglavi Danijel Levi nije dao, a posle toga nije ličio na sebe, postigao je danas dva gola, uključujući i onaj u petoj minuti nadoknade vremena za pobedu.

Totenhem je tako dva puta u sezoni pobedio „nepobedivi“ Siti. Prvi put, u Londonu, u timu nije bilo Harija Kejna, koji se debelo zamerio navijačima, a delovalo je da je njihova romansa prekinuta.

Ipak, nakon pobedonosnog gola, otrčao je do njih i dugo slavio, dok su pristalice pevale: „Hari Kejn, jedan od nas“, dok je pored njega stajao Son Heung-min i pokazivao na grb na Kejnovom dresu.

To je fudbal, a ovaj trijumf može konačno da znači i buđenje „pevaca“, koji su tokom cele sezone u nekoj kolotečini.

Treba reći da je var poništio još jedan gol Kejna, ali i dodelio Sitiju penal koji je u 93. minutu iskoristio Rijad Mahrez, kao i da je svoj prvi gol u Totenhemu postigao Dejan Kuluševski.

Totenhem nije ovim trijumfom učinio uslugu samo sebi i svojoj borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona, već i Liverpulu, koji sada ima šest bodova manje i meč manje od Sitija. Borba za titulu dakle tek predstoji.