Sudar Reala i Sitija završen remijem: De Brujne smirio strast Bernabeua, u Mančesteru se rešava finalista LŠ

Ovo je tek prvi deo borbe, sledi nastavak na Ostrvu

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija odigrali su 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona, pa će se konačni putnik, posle iscrpne i fantastične predstave, za finalnu bitku rešavati u Engleskoj.

Madriđani su poveli preko Vinisijusa Žuniora u 36. minutu, dok je uzvratio Kevin De Brujne u 67. minutu.

Ako se pogleda čitav tok meča, Sitijeva mašina je radila od starta do 25 minuta, da bi se zatim ugasila od strane nadolazećeg talasa domaćih, a onda se ponovo upalila u poslednjih 25 minuta.

Građani su opasno napadali na startu, totalno preuzeli loptu i krenuli da guraju domaćina u 16 metara. Sve to je izazvalo burnu reakciju navijača koji su prilično razmaženi decenijskim igrama svog tima, pa su krenuli i zvižduci.

Da li je to probudilo momke Karla Anćelotija ili drugačiji pristup (ili kombinovano), ali je Real počeo da igra dosta ozbiljnije i organizovanije.

Nakon pola sata je ustanovljena totalna ravnoteža, a onda su se Madriđani i opustili do konačnog vođstva do kojeg su stigli iz prvog udarca na gol.

Trojna kombinacija koja je krenula od Luke Modrića došla je do Kamavinge koji je prosledio loptu do Vinisijusa, a onda je Brazilac posle pet metara namestio nišan i sa ivice kaznenog pogodio gornji levi ugao za veliku eksploziciju u Madridu u 36. minutu.

Kao da gostujući kolektiv sada nije imao ideju kako da se vrati na pravi put, a madridski sastav je nastavio sa građenjem jedne sjajne igre uz bedem koji je bio postavljen pozadi.

Ista muka za Siti se nastavila i u drugom delu igre. Gundogan i Silva su totalno bili bezidejni, gubili su obojica lopte i nisu uspevali da kompletiraju završni pas.

Jedino ko je mogao da promeni situaciju u svemu ovome jeste De Brujne sa svojom asistencijom Halandu ili magijom u vidu gola.

Upravo je bilo ovo drugo u 67. minutu.

Belgijanac nije oklevao na kratki pas Gundogana, te je spoljnim delom kopačke tukao sa centralne pozicije taman izvan kaznenog prostora, te pogodio donji levi ugao i ostavio Kurtou bez šansi.

Nije se brzina vratila na stranu tima iz Mančestera, već je ponovo uspostavljena ravnoteža koja je bila sve do prvog minuta nadoknade kada je jedan žestok udarac dobro uzdrmao Kurtou. Čuameni je tukao sa nekih 18 metara toliko jako da se Ederson više branio od lopte nego branio gol, ali je uspeo da odbrani i sebe i gol.

Na kraju remi i samo uvod u priču koja će svoj poslednji čin imati u Engleskoj.