Subotica: Zlatna medalja atletičara Darija Bašića Palkovića (FOTO)

SUBOTICA – Predstavnici Atletskog kluba Spartak su proteklog vikenda, 29. i 30. jula, učestvovali na seniorskom Prvenstvu Srbije u atletici koje je održano u Kraljevu.

Najbolji rezultat od subotičana ostvario je Darijo Bašić Palković, koji istrčao izuzetnu trku na 800 m i osvojio zlatnu medalju u vremenu 1:51,47.

Spartak su predstavljale i dve atletičarke. Sofija Dobrički istrčala je svoju najbolju trku ove godine na 400 m sa vremenom od 57.22 s. Ostvarenim rezultatom osvojila je četvrto mesto i za samo 5 stotinki joj je izmakla bronzana medalja.

Minja Kopunović, mlađa juniorka pokazala je da i na samom kraju sezone ima snage za odlične plasmane, osvojila odlično 7. mesto na 400 m (1:01,73) u konkurenciji mnogo starijih i iskusnijih trkačica, dok je na 200 m  uspela da uđe u finale i da zauzme 8. mesto (25,94 s).

Bela Nađgelert takmičio se u trci na 5.000 m gde je zauzeo 5. mesto sa rezultatom 16:53,15,  dok je drugog takmičatskog dana u trci na 3.000 m  zauzeo 6. mesto sa vremenom od 9:16,44 u izuzetno velikoj borbi. Nađgelert i njegov trener Kalmar sada se spremaju za nekoliko izuzetno značajnih uličnih trka i za kros prvenstvo Srbije .