Subotica: Vojvodina se plasirala u finale plej off-a posle pet setova protiv Spartaka

odbojka-spartak
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka nisu iskoristili tri meč lopte za plasman u finale plej off-a.

Poraženi su u Novom Sadu od aktuelnog prvaka Srbije, ekipe Vojvodine sa 3:2 po setovima 30:28, 25:15, 18:25, 24:26 i 18:16. Vojvodina je plasirala u finale gde je očekuje duel sa Partizanom a za Subotičane je ova sezona završena.

Spartak je nakon 4:4 stigao do prednosti od 3 poena, 7:4. Vojvodina je poravnala, da bi raspoloženi Kan i Mašulović doneli novu prednost Subotičanima,16:13. Usledilo je novo izjednačenje i drama u finišu seta. Subotičani su prvi stigli do set lopte, 23:24, a nakon toga je do prednosti došla Vojvodina uspešnim blokom Parapunova 26:25. Usledila je nova set lopta za domaćina ali i spreman odgovor Spartaka, koji preko Khana i Mašulovića dolaze do treće set lopte koju takođe nisu uspeli da iskoriste. Vojvodina je tada nanizala tri poena i prvi set osvojila sa 30:28.

Vojvodina je iskoristila psihološki momenat osvajanja prvog seta i brzo stekla prednost od 7:3 u drugom setu a ubrzo i 15:9. Velike probleme Subotičanima zadavali su Parapunov i Mehić koji su vodili svoj tim i povećavali prednost. Vojvodina je na servis Parapunova stigla do deset set lopti a ubrzo i do dupliranja vodstva u meču, 2:0

Uspeo je Spartak da se vrati u meč i nakon velikog rezultatskog zaostatka što ih je i krasilo tokom cele sezone.  Proradio je blok Subotičana, čime su zaustavljeni napadi domaćina pa su stigli do prednosti od 12:10. Uspela je Vojvodina da izjednači, 13:13, međutim na servis Omara, Subotičani su opet došli do osetnije prednosti 18:13. Mašulović donosi prednost od 17:21 a malo kasnije Khan uspešnim napadom i blokom vodi svoj tim ka osvajanju seta, 18:23. Odličnim blokovima Pavlovića i Khana Spartak smanjuje na 2:1 u setovima.

Nastavio je Spartak sa dobrom igrom i u četvrtom setu. Blokom Pavlovića poveli su sa 12:8, da bi Khan poentirao za 14:9. Raspoloženi David Mehić uspeo je da vrati domaćina u igru, prvo blokom a zatim osvojenim poenom poravnao je rezultat, 16:16. Ušlo se u veoma neizvesnu završnicu u kojoj je Spartak često imao minimalnu prednost. Iskoristili su Subotičani drugu set loptu i stigli do poravnanja rezultata u meču, 2:2.

Učesnika finala odlučio je peti set treće utakmice polufinalne serije. Poveli su Subotičani sa 6:4 da bi Vojvodina poravnala na 6:6. Do kraja seta vodila se velika borba za svaki poen, Spartak je često imao minimalnu prednost, međutim domaćini su svaki put uspeli da poravnaju. Spartak je u finišu seta imao čak tri meč lopte, najbliži pobedi bili su nakon druge kada je lopta došla do Khana koji je uputio dobar smeč, međutim lopta se od sajle odbija u aut za 15:15. Usledila je treća meč lopta koju donosi Mašulović, 15:16. Vojvodina se ponovo odbranila a nakon  toga blokom Krsmanovića došla do prve meč lopte koju su odmah iskoristili za konačnu pobedu i plasman u finale plej ofa.