Subotica: Uspešni juniori AK Spartak na Prvenstvu Srbije

atleticari-su
SUBOTICA – Atletičari Spartaka osvojili su četiri medalje na Prvenstvu Srbije u atletici za starije juniore koje je održano proteklog vikenda u Novom Pazaru.

Maksim Puškar je osvojio dve medalje, na trci na 5.000m zauzeo je 3. mesto sa rezultatom od 16:01,24, dok je u trci na 3.000m. u velikoj borbi, uspeo da osvoji srebrnu medalju sa vremenom 8:50,83.

Dve medalje osvojila je i mlada Minja Kopunović. U trci na 400m Minja je istračala svoj novi lični rekord 57,39 i time osvojila 3. mesto. Za nju je još značajnija trka bila na 200 m, u kojoj je potvrdila izvanrednu formu istrčavši je za 25,10 s i ovim rezultatom osvojila bronzu i još jednom potvrdila normu za EYOF, za koje očekuje poziv selektora reprezentacije.

U Novom Pazaru svoje učešće imala je i pionirka Spartaka, Višnja Vilov, koja je svojim učešćem na Prvenstvu Srbije za atletičare do 20 godina ostvarila veliki uspeh. Ona je u trci na 400 m zauzela 8. mesto sa 1:01,59, dok je trku na 200 m istrčala u vremenu od 26,82 s, i time zauzela 12. mesto. Oba rezultata za ovu mladu atletičarku predstavljaju i njena najbolja ostvarenja u obe discipline u karijeri.

Treneri atletičara Spartaka bili su Zvezdan Kalmar i Bela Evetović.