Subotica: Ubedljivi odbojkaši Spartaka u premijeri Kupa Izazivača

odbojkaši spartaka
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka pobedili su norveški Forde sa 3:0 (25:21, 25:12 i 25:20) u prvoj utakmici prvog kola Kupa izazivača i sada mirno očekuju revanš u Norveškoj koji se igra 1. novembra.

Najneizvesniji je bio samo prvi set, pošto su Subotičani dosta stegnuto ušli u utakmicu jer je većini igrača ovo bio prvi meč u Evropskom takmičenju. Rezultatska klackalica vodila se do finiša prvog seta i rezultata 20:20. Usledila je tada serija poena Subotičana koji osvajaju prvi set sa 25:21.

Pošto su uspešno okončali prvi set u narednom su dominirali od samoga početka. Poveli su sa 13:7, da bi Džasper doveo velikih 17:8. Nastavili su Golubovi u istom ritmu i do kraja drugog seta protivniku dozvolili da osvoji samo 12 poena.

Nastavio je Spartak u visokom ritmu i u poslednjem trećem setu. Ubrzo su poveli sa 9:1. Izmenjao je tada trener domaćih postavu, što su iskoristili gosti da se primaknu na samo dva poena.  Međutim, više od toga im Spartak nije dozvolio. Vrlo brzo su konsolidovali igru i ponovo povećali prednost. Meč su mirno priveli kraju za konačnih 3:0.