Subotica: Spartak Prozivka poražen u Kikindi (16:8)

vaterpolo

SUBOTICA – Vaterpolisti Spartak Prozivke poraženi su u Kikindi od ŽAK-a rezultatom 16:8, u okviru 17. kola Prve B lige. Domaći tim je bio bolji u prvom poluvremenu i već tada rešio pitanje pobednika stekavši prednost od sedam golova.

Prva četvrtina pripala je Kikinđanima koji su stekli prednost od tri gola razlike. U istom ritmu domaćin je nastavio i u drugoj. Četiri puta je tresao mrežu Subotičana za prednost od 8:1 pred odlazak na odmor.

U nastavku su igrači Spartak Prozivke zaigrali bolje i treću deonicu rešili u svoju korist, ali već tada je na semaforu stajalo 12:6 što je bilo nedostižno u poslednjoj četvrtini i bodovi su pripali ŽAK-u koji je na kraju slavio sa 16:8.

ŽAK – Spartak Prozivka 16:8 (4:1, 4:0, 4:5, 4:2)

ŽAK: Marinković, Stojadinov, Đukić, Zorić, Budurin 2, Jovanović 1,  Grbić 1, Radanović 1, Jakšić 1, Gavrilov 3, Simić 1, Dimitrov 4, Šušnica, Blažević 2.

Spartak Prozivka: Todić, Krkelić, Lugonja, Nikolovski, Tohati, Vrana 1, Ugarković 6, Šiša, Radumilo, Bešić, Bulatović 1, Crnković.

U narednom kolu, u subotu, 2. aprila, Spartak Prozivka dočekuje TENT iz Obrenovca.