Subotica: Spartak osvojio bod protiv Voždovca (1:1)

Fudbal

SUBOTICA – Spartak je u 27. kolu Superlige osvojio bod, odigravši nerešeno 1:1 sa Voždovcem u Beogradu. U prvom poluvremenu domaći tim je iskoristio najbolju priliku i stekao prednost, a Subotičani u 65. minutu uspeli da pogotkom Todoroskog izjednače. U završnici meča opasniji su bili „zmajevi“ odoleo je Dubljanić sačuvao mrežu za vredan bod.

Na startu utakmice Spartak je imao blagu terensku inicijativu, pokušavao u nekoliko navrata da iznenadi Krunića, ali velike opasnosti po golmana Voždovca nije bilo. Šćepanović je pokušao posle asistencije Tufegdžića, poslao je loptu iznad gola.

Tufegdžić je imao povoljnu priliku nakon duplog pasa sa Srećkovićem, šutirao je iskosa sa leve strane, Krunić je bio dobro postavljen. Na drugoj strani Stefan Hajdin se odlučio na šut, lopta je otišla visoko iznad gola. Pokušali su Bijelović, Đurasović, Srećković, sve je to bilo slabo, a onda je Voždovac zapretio u 29. minutu. Mijailović je centrirao, a u pokušaju da postigne gol Pantović se sudario sa Dubljanićem.

Imao je Spartak možda i najpovoljniju prilku da povede, nije Srećković iskoristio, posle njegovog đuta Krunić je loptu izbacio u korner. Usledila je kazna za propušteno posle brze kontre u 33. minutu. Ćirković je šutirao, Dubljanić na kratko odbranio, a Pantović koji se našao usamljen u šesnaestercu, odbijenu loptu prihvatio i poslao u mrežu Subotičana za vođstvo „zmajeva“ – 1:0.

Nakon primljenog gola igra Spartaka kao da je pala, ni jednom nisu ozbiljno zapretili protivniku do odlaska na pauzu.

U nastavku se vodila borba, ali nije bilo povoljnih šansi za promenu rezultata. Posle nekoliko pokušaja u 65. minutu Nikolić je nadmudrio odbranu Voždovca,  a onda servirao loptu za Todoroskog kome nije bilo teško da sa peterca loptu smesti u mrežu za izjednačenje – 1:1. nakon izjednačenja viđene su još dve odlične prilke, po jedna na obe strane. Prvo je Damjanović zapretio, ali je Dubljanić uz krajnji napor uspeo da osujeti njegov šut. Na drugoj strani Lazar Tufegdžić se našao u idealnoj poziciji posle asistencije Bijelovića, Krunić je bio uspešniji i sprečio preokret rezultata.

Izuzetno opasno po Subotičane bilo je u 85. minutu kada je Milojević izveo korner, a Pantović pokušao, ipak Dubljanić je uspeo da odbrani. Do kraja meča viđeno je nekoliko prilika domaćeg tima, Dubljanić jeu speo da sačuva mrežu Spartaka i bodovi su podeljeni.

Voždovac – Spartak 1:1 (1:0)
Pantović 33’ – Nikolić 65’

Voždovac: Krunić, Damjanović, Milović, Lasickas, Mijailović, Pantović, Purtić (Milojević), Đurišić (Stanisavljević), Ćirković (Milosavljević), Ivezić, Hajdin (Keita).

Spartak: Dubljanić, Šimura, M. Bogićević, Ostojić, Milošević, Šćepanović (Nikolić), Đurasović (Toševski), Tufegdžić, Vidaković (Todoroski), Srećković, Bijelović.

U narednom kolu Spartak dočekuje Novi Pazar. Utakmica se igra u nedelju u 14 časova na Gradskom stadionu.