,

Subotica: Rukometaši Spartaka ubedljivi protiv Hercegovca

rukomet-spartak
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka pobedili su Hercegovac sa 33:22 (16:10) i time zabeležili 12 prvenstvenu pobedu koja ih vodi ka plej ofu za povratak u društvo najboljih rukometnih klubova u Srbiji.

Subotičani su rutinski došli do nove pobede, pošto su kontrolisali rezultat tokom celog meča. Nakon što su poveli sa 2:0 Hercegovac je golom Popare uspeo da poravna na 2:2., što je bila dovoljna opomena za domaće da pojačaju odbranu i što pre naprave osetniju razliku. U narednih deset minuta napravili su seriju od 7:1 i stigli do vodstva od 9:3 u 16. minutu. Istakao se Živković Marko koji je postigao tri gola u nizu. Stečenu prednost Spartak je lako održavao do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 16:10.

Nastavili su domaći u istom ritmu u i drugom poluvremenu. Miskin sa dva gola u nizu donosi prednost od 9 golova, 23:14. Nisu imali rukometaši Hercegovca rešenje za raspoložene doamće igrače koji su kontrolisali igru i rezultat. Pet minuta pre kraja golom Perazića na semaforu je stajalo, 29:20. Dva minuta kasnije gol protivnika pogađa i Bukvić Dimitrije za dvocifrenu prednost 31:21. Isti igrač postiže poslednji gol na utakmici za konačnih 33:22.

Na kraju utakmice za najboljeg pojedinca susreta proglašen je Živković Marko, igrač RK Spartak koji je postigao 7 golova.