,

Subotica: Rukometaši Spartaka pobedom nad liderom započeli nastavak takmičenja

rukometaši spartaka
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka su, kao gosti, pobedom nad ekipom Kikinda Grindex od 21:20 uspešno započeli nastavak Prvenstva u Super B ligi. Subotičani su naneli prvi poraz lideru na tabeli i osvojili važne bodove za plasman u plej of.

Kontrolisali su rukometaši Spartaka igru i rezultat tokom celog meča. Odličnom igrom u odbrani zaustavljali su napade domaćina i nisu im dozvolili da preokrenu rezultat. Poveli su subotičani sa 10:8 u 29. minutu da bi Kikinda iskoristila poslednji napad i preko Todorova prišli na gol zaostatka 9:10, pred obavezni odmor.

Domaćini su silovito krenuli u nastavku utakmice. Sa dva gola u nizu preokrenuli su rezultat i u 37. minutu stigli do prvog vodstva, 11:10. Nije to obeshrabrilo rukometaše Spartaka, uz požrtvovanu igru odgovorili su protivniku istom merom i u 46. minutu stigli do tri gola viška, 12:15. Stečenu prednost uspešno su održavali do kraja meča.

Kikinda: Đukić, Balaban, Majkić, Lisica 2, Georgijevski, Gamnber 2, Miškov, Todorov 1, Vrgović 2, Panioć, Tatari 3, Kitanović, stojanović 1, Jovanović 5, Bošković 3.

Spartak:  Miskin 1, Marićm Kuburović 2, Laković 2, Potpara, Spremo 1, Bukvić A. 1, Cmiljanović 1, Radojičić, Bukvić D., Milinković 1, Spasić 2, Kolarić 1, Ćosić 9, Vojvodić, Maksimović.