Subotica: Rukometaši Spartaka pobedili Crvenku

RkSpartak-Crvenka
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka prekinuli su niz od tri uzastopna poraza pobedom u derbiju kola Super B lige nad Crvenkom od 31:30.

Subotičani su vodili u većem delu utakmice i na kraju zasluženo zabeležili četvrtu prvenstvenu pobedu.

Od samog početka utakmice igrao se čvrst rukomet, ekipe su se smenjivale u vodstvu. Crvenka je imala prednost od 8:7, da bi Momić u 17. minutu poravnao na 8:8 a raspoloženi Potpara doneo prednost Subotičanima od 9:8. Iskusni Rakić doneo je mirnoću u igri domaćina, postignutim golom za vodstvo od 12:10. Potpara je tri minuta pre kraja prvog dela pogodio za 15:13 i činilo se da će Subotičani otići na odmor sa prednošću, međutim važnost utakmice uticala je njihove igrače koji su napravili par grešaka i dozvolili protivniku da preko Mašića i Račića poravnaju na 15:15.

Nakon pet minuta igre u nastavku Spartak je nakon gola Radosavljevića došao u vodstvo od 20:17. Crvenka golom Račića dolazi do novog izjednačenja, međutim nije toi obeshrabrilo momke u plavo belim dresovima. Zaigrali su domaćini bolje u napadu i devet minuta pre kraja stigli do prednosti od četiri gola, 26:22. U 56. minutu Milović povećava razliku koja je sada iznosila 29:24. Crvenčani se nisu predavali, minut pre kraja Bošković donosi novu neizvesnost pošto je svoju ekipu primakao na samo gol zaostatka, 30:29. Kada je u sledećem napadu Spremo pogodio gol za 31:29 znalo se da bodovi ostaju u Subotici. Konačan rezultat od 30:31 postavio je Račić Dragiša.