Subotica: Rukometaši Spartaka osvojili bod u meču sa Kolubarom

RK Spartak - Rk KOlubara
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka i Kolubare odigrali su utakmicu bez pobednika, 24:24 u derbiju 15. kola Super B lige Srbije koji je odigran u subotičkoj Hali sportova.  Spartak je osvojio bod protiv drugoplasirane ekipe prvenstva i jednog od glavnih kandidata za prvaka.

Domaćini su golovima Ćosića sa sedmerca i Miskina poveli sa 2:0. Gosti su uspeli da preokrenu rezultat golom Mikića za 5:6. Nije posustajao ni Spartak, odlično su držali tempo igre i stalno održavali rezultatsku neizvesnost. Filipović donosi prednost Kolubari od dva gola u poslednjem minutu prvog poluvremena, 12:14. Uspeli su domaći preko Bukvića da smanje zaostatak pa se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom Kolubare, 13:14.

Početkom drugog poluvrema dva brza gola Kolubare za plus tri, 13:16. Nisu se predavali Subotičani serijom od 3:0 poravnali su na 16:16 u 38. minutu. Kolubara je ponovo stekla minimalnu prednost koju je održavala većim delom drugog poluvremena. Devet minuta pre kraja sa dva uzastopna gola Šmigića gosti iz Lazarevca imali su velikih 3 gola viška, 19:22. Pojačao je Spartak igru u odbrani i polako smanjivao zaostatak. Dva minuta pre kraja Đurđević postiže gol za vodstvo Kolubare od dva gola, 22:24. Spasić postiže važan gol za Subotičane, 23:24 nakon čega je usledila njihova odlična odbrana i gol Ćosića u samom finišu utakmice za poravnanje 24:24 i osvajanje važnog boda.

Spartak: Miskin 3, Ivić, Marić 1, Kuburović, Laković 3, Potpara 3, Spremo 1, Cmiljanović, Radojičić, D. Bukvić 2, Milinković 1, Spasić 1, Kolarić, Ćosić 9, Vojvodić, Maksimović.

Kolubara: Marjanović, Filipović 1, J. Đorđević, Cmiljanić, Vuković 1, Mirko Jovanović 2, Miloš Jovanović 2, Martinović, Mikić 8, S. Đorđević, Vujošević 4, Trivić, Šmigić 4, Đurđević 2, Pribišević, Radovanović.