Subotica: Rukometaši Spartaka nadigrali Sinđelić

rukomet-spartak
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka su nakon podele bodova sa Vrbasom u  drugom kolu Super B lige uverljivo savladali ekipu Sinđelića sa 33:24. Subotičani su kontrolisali igru od početka susreta i na kraju zasluženo slavili.

Utakmica je počela golom Milenkovića za gostujuću ekipu, Spartak je poravnao preko Momića, da bi u 11. minutu sa dva gola u nizu Radosavljevića prednost domaće ekipe iznosila 6:3. Uspešno su domaći održavali povoljan retzultat do kraja poluvremena pa se na odmor otišlo sa 16:13.

Sinđelić je golovima kapitena Nikole Šljivića početkom drugog poluvremena smanjio zaostatak na 15:17. Međutim, Spartak nije dozvolio da se rezultatski više primaknu. Serijom od 4:0 koju su izveli Potpara, Spremo Radosavljević i Rakić utakmicu su uveli u mirnije tokove pošto je na semaforu stajalo 22:16 u 39. minutu. Seriju subotičana prekinuo je Ostojić, ali samo na kratko jer su usledila dva nova gola domaćina. Sigurni su bili Bošković i Spremo za ubedljivih sedam golova viška, 24:17.

Šest minuta pre kraja Rakić je bio precizan za velikih 9 golova viška, 30:21 i već tada se znalo da će bodovi ostati u Subotici. Konačan rezultat postavio je Vukašin Nikolić novajlija u redovima domaćina za 33:24.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Uroš Radosavljević koji je postigao 11 golova i na kraju proglašen za igrača utakmice.