Subotica: Portugal savladao Srbiju u drugom kolu Memorijalnog turnira

fudbal-memorijalni turnir-subotica
SUBOTICA – Selekcija Portugalije savladala je Srbiju sa 3:0 u drugom kolu Memorijala „Stevan Vilotić Ćele“. Rezultat je svakako previsok po onome što se dešavalo na terenu. Ključni momenti meča bili su isključenje Vukašina Đurđevića i sjajan pogodak Gonkala Estevesa za vodstvo Portugala.

Na početku meča inacijativu je imala selekcija Portugalije. Bili su ofanzivni, ali je odbrana naše reprezentacije bila sigurna. Srbija je pripretila posle slobodnog udarca, koji je izveo Miladinović, ali je Milovanović napravi prekršaj u napadu. U 17. minutu zatresla se mreža Portugalije, ali je Mijatović bio u ofsajdu. Srbija je imala najbolju priliku u 27. minutu, Mijatović je vratio loptu do Miladinovića, a ovaj je sa dvadesetak metara šutirao snažno, ali neprecizno. Bio je to znak da Srbija uspostavlja ravnotežu. Domaća selekcija vezala je tri kornera, dobro je prolazio Mijatović, ali golova u prvih 45 minuta nije bilo.

Na početku drugog poluvremena neoprezan je bio Vukašin Đurđević koji je 50. minutu, napravio  prekršaj na sredini terena, dobio je drugi žuti karton, pa je morao da napusti teren. Iskoristili su Portugalci ubrzo igračku nadmoć i u 53. minutu došli do vodstva nakon odličnog gola Gonkala Estevesa, koji je prevario čuvara, i loptu sa dvadeset metara od prečke poslao iza gol linije. Srbija je sa igračem manje uspela da pripreti u 71. minutu, dva puta je slobodnjak izvodio Miladinović, dobru priliku imao je Leković, ali je završio na zemlji.

Odličnu šansu imao je Moreira u 76. minutu Moreira, ali se istakao mladi golman Jovan Miladinović. Još jednu priliku imali su Portugalci u 80. minutu, a Borges je, nakon sjajnog trka, pogodio prečku. Srbija je sa igračem manje napadala u velikoj želji da poravna rezultat, što su kaznili Portugalci iz kontranapada u 88. minutu. Esteves je pronašao loptom Borgesa koji je doneo prednost od 2:0. U prvom minutu sudijske nadoknade pogodio je za konačnih 3:0.

U drugoj utakmici današnjeg programa koji je odigran u Senti,  Francuska je sa 2:0 pobedila reprezentaciju Finske.