,

Subotica: Prekinut niz odbojkašica Spartaka

odbojkašice-spartak
SUBOTICA – Odbojkašice Spartaka nisu uspele da iznenade lidera na tabeli. Posle pet vezanih pobeda u subotu 21. januara poražene u Staroj Pazovi od Jedinstva sa 3:0, po setovima 25:21, 25:15, 25:18. Nakon 13 odigranih kola Jedinstvo je i dalje jedina neporažena ekipa u prvenstvu.

Subotičanke su najveći otpor pružileu prvom setu koji je do samoga kraja rezultatski bio neizvestan. Povele su domaće odbojkašice, nakon uspešno realizovanog napada Osmajićeve rezultat je bio 8:6. Uzvratile su „golubice“, poenima Kocićeve i Matićeve preokrenule na 9:10. Domaće su u kratkom periodu nanizale četiri uspešna bloka te povele sa velikih 17:11. Nisu se predavale subotičanke, razigrala se Jeković sa tri vezana poena zatim su uspešne bile Kocić i Matić za rezultatski priključak, 18:17. U finišu seta Jedinstvo je imalo samo poen prednosti, 21:20 i 22:21. Set je rešila Tica sa uspešnim napadom i as servisom za 25:21

Pazovčanke su u nastavku meča bile dominantnije. Nakon početnnog vodtva od 4:0, Spartak je prišao na 8:7 poenom Matićeve. Rezultatski priključak subotičanke su držale do sredine seta do rezultata 17:13 u korist Jedinstva. Usledila je tada serija domaćih odbojkašica od 5:1 za velikih 22:14. Set su okončale rezultatom 25:15.

Treći set je bio vrlo sličan prethodnom. Rezultatska neizvesnost je trajala do 12:8, kada su domaće pojačale ritam i stigle do prednosti od deset poena, 22:12. Spartak je nanizao uzastopnih 4 poena, međutim zaostatak je bio veliki da bi se ugrozilo sigurno vodstvo domaćih odbojkašica. Pavlovićeva okončava set i donosi 13 uzastopnu pobedu Jedinstvu.