Subotica: Odbojkaši Spartaka ponovo slavili posle pet setova

MOK spartak
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka savladali su ekipu Takova pred svojom publikom sa 3:2, po setovima 25:21, 13:25, 25:16, 23:25 i 15:8. Subotičani su do pobede ponovo došli posle pet setova.

Gostujuća ekipa bolje je otvorila utakmicu, poveli su sa 3:1a zatim i sa 12:10. Preokret su doneli Andrija Vulikić koji je zabeležio dva vezana as servisa i Pavlović koji uspešnim napadom dovodi svoj tim u vodstvo od 13:12. Ekipe su se smenjivale u vodstvu da bi Spartak u finišu seta napravio seriju od 4:0 uz pomoć raspoloženog Omara te su poveli u meču sa 1:0.

Takovo je pokazao svoj kvalitet u drugom setu. Ubrzo su stigli do prednosti od 8:3. Razliku je povećao Dustinac sa vezanim as servisima. Domaćini u tim trenucima nisu imali rešenje za raspoloženog protivnika. Takovo osvaja drugi set sa uverljivih 25:13 i dolazi do izjednačenja na meču.

Trgli su se domaći nakon izgubljenog seta i istom merom uzvratili. Igru subotičana vodili su Omar i Pavlović a ubrzo im se pridružio i kapiten Jungić. Nizali su se poeni subotičana koji su ponovo stigli do prednosti u meču, 2:1.

Nastavili su odbojkaši Spartaka u istom ritmu i u četvrtom setu. Odlično su servirali i zahvaljujući tom segmentu igre poveli sa 10:6. Međutim, Takovo se nije predavalo poenima Krstića i Bruneta dolaze do preokreta od 12:11. Gosti su poveli sa 16:13 da bi ubrzo imali i pet poena viška. Spartak je uspeo da se rezultatski približi na 20:21, ali ne i da preokrenu rezultat. Poenom Krstića odbojkaši Takova su imali četiri set lopte, prvu Spartak spašava blokom, međutim u narednom poenu Duštinac uvodi meč u taj brek.

Spartak je dominirao u petom setu i još jednom pokazao svoju stabilnost kada meč odlučuje taj brek. Poenima Jungića i Pavlovića poveli su sa 4:1. Na promeni strana imali su prednost od 4 poena zahvaljujući poenu mladog Dulića. Spartak je nizao poene i na kraju kontrom Omara stigli do nove pobede posle pet setova.