Subotica: Poraz rukometaša Spartaka

rukomet
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka poraženi su u prvoj utakmici nastavka sezone u Super B rukometnoj ligi od domaćeg Vrbasa sa 25:22.

Domaćini su nakon poravnanja od 4:4 napravili seriju od 6:0 te u 13. minutu imali vodstvo od 10:4. Usledila je bolja igra subotičana koji su zaigrali jače u odbrani te sačuvali mrežu u poslednjih devet minuta prvog poluvremena. Sa četiri postignuta gola u nizu smanjili su zaostatak na 11:9 na isteku prvih pola sata igre.

Drugo poluvreme počelo je požrtvovanom igrom na obe strane. Spartak je stiskao protivnika i često bio na korak do poravnanja. U 46. minutu Živković donosi izjednačenje na 18:18. U poslednjih deset minuta ekipe su ušle poravnate 19:19. Ponovo je Vrbas preuzeo vodstvo, pet minuta pre kraja imali su minimalnu prednost od 21:20. Tada je usledio pad u igri subotičana koji nisu iskoristili nekoliko napada dok su domaći bili uspešniji i polako povećavali razliku. Najefikasniji pojedinac utakmice Jovan Dragnić sa dva gola u nizu za 24:20 doveo je Vrbas na korak do pobede. Nadu Spartaku da mogu bar do boda doneo je Potpara, međutim Gaćinović rešava dilemu oko konačnog pobednika.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Jovan Dragnić iz Vrbasa sa deset postignutih golov na utakmici.