Subotica: Poraz odbojkašica Spartaka od Jedinstva

odbojkašice-spartak
SUBOTICA – Odbojkašice Spartaka poražene su u Subotici od lidera prvenstva ekipe Jedinstva sa 3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:11). Subotičanke je na ovoj utakmici predvodio novi trener Branislav Moro.

Povele su gošće odmah na početku prvog seta. Spartak je držao priključak, blokom Jekovićeve bilo je 5:6. Ubrzo je Jedinstvo napravilo seriju od pet poena pa su stigle do vodstva od 6:13.  Povele su gošće sa 22:15. Uspeo je Spartak da smanji zaostatak na 18:23, međutim nisu mogle više od toga.  Jedinstvo Ubrzo osvaja prvi set sa 25:19.

Početkom drugog seta Jedinstvo je povelo  8:2 i 12:4. Zatražio je trener Moro tajm-aut, nakon čega su subotičanke ušle u bolji ritam. Smanjili su zaostatak na 9:14, da bi nakon bloka Jekovićeve prišli na 13:15. Ušlo se u neizvesnu završnicu sa dva poena prednosti Jedisntva, 20:22. Dobrim napadima koje je završila Klisura, domaće stižu do poravnanja, 22:22. Osmajićeva donosi dve set lopte za Jedinstvo, domaće spašavaju prvu ali ne i drugu koju okončava Vajagićeva za 23:25.

Videlo se u drugom setu da su domaće podigle nivo igre, nastavile su tako i u trećem setu te stigle do vodstva od 6:2. Prišle su gošće na 11.10, kada je usledila mini serija Spartaka za 14:10. Nastavile su odbojkašice Spartaka sa dobrom igrom te u finiš seta ušle sa 5 poena prednosti, 21:16. Nisu se predavale ni odbojkašice Jedinstva, prišle su na samo poen zaostatka 23:22. Baićeva blokom donosi set loptu 24:22, a Klisura smanjuje zaostatak na 1:2.

Nisu uspele domaće da nastave u istom ritmu. Podigle su se odbojkašice Jedinstva i od samog početka četrvtog seta diktirale rezultat. Povele su sa 11:5 a nakon dva vezana poena Miljevićeve rezultat je bio 9:18.  U finiš seta Jedinstvo ulazi sa vodstvom od 23:10 da bi ubrzo osvojile četvrti set za konačnu pobedu od 3:1.

Spartak: Korolija J., Jeković 9, Milojević (libero), Žigić (libero), Korolija D. 2, Elizarova 3, Džaković, Matić 1, Klisura 16, Baić 2, Jaramazović 12, Dimitrić 5, Ristanović.