Subotica: Poraz odbojkaša Spartaka u Kragujevcu

odbojkaši-spartak
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka doživeli su poraz u Kragujevcu od domaće ekipe Radnički doo u poslednjoj utakmici 12. kola Banka Poštanska štedionica Superlige. Domaćin je pobedio Subotičane sa 3:1, po setovima 25:14, 25:23, 22:25 i 25:16.

Radnički je odlično otvorio utakmicu, poveli su sa 6:3 poenom Blagojevića. Spartak je prišao na 8:6 i 9:7, međutim raspoloženi odbojkaši Radničkog su ubrzo povećali prednost. Nakon as servisa Kovača domaćin je imao pet poena viška, 13:8. Goić i Ristić donose nove poene te je prednost porasla na 20:11. Petrović as servisom donosi deset poena viška, 22:12 a ubrzo ubedljivo osvajaju prvi set.

Spartak je zaigrao znatno bolje u drugom setu, poenima Omara i odličnim servisom Pavlovića poveli su sa 6:3. Subotičani su imali prednost, međutim Radnički ih je rezultatski pratio. Blagojević poravnava na 12:12. Usledila je rezultatska klackalica do samog finiša seta. Nakon 21:21, subotičani su nanizali 2 poena i stigli do obećavajućih 21:23. Međutim, Radnički se nije predavao, napravili su domaći odbojkaši seriju od 4:0, te osvojili i drugi set sa 25:23.

Najuzbudljiviji je bio treći set u kojem se vodila velika borba za svaki poen. Nakon 5:5, Subotičani dolaze do vodstva od 8:5, da bi domaćin serijom poravnao na 8:8. Nakon minimalnog vodstva od 11:12, Spartak je uspeo da naniže seriju od 6:2 i dođe do prednosti od 18:13. NIje tu bio kraj uzbuđenja, Radnički je uzvratio i nakon as servisa Kovača prišao na 18:19.

Pokušavali su Kragujevčani da se rezultatski vrate i u nekoliko navrata bili su blizu toga (19:18, 20:19), ali je ekipa iz Subotice vešto čuvala svoju zalihu. Na kraju su se Nemanja Jungić i drugovi sa 25:22, rezultatski vratili u meč. Spartak nije dozvolio protivniku da preokrene rezultat, vešto su održavali svoju prednost u finišu seta. Nakon servis greške Ristića imali su tri set lopte, 21:24. Vulikić je iskoristio drugu i smanjio prednost Radničkog na 2:1.

Spartak nije nastavio u istom ritmu. Nakon početne rezultatske neizvesnosti od 5:4, Radnički je iskoristio greške rivala i poveo sa 13:5. Uzvratili su Subotičani osvojili par poena, prišli na 14:10, ali više od toga nisu mogli. Radnički predvođen raspoloženim Blagojevićem dolazi do prednosti od 20:12. Sa dva vezana bloka domaćin je u finišu seta imao velikih 24:15. Lako su rešili četrvti set u svoju korist i upisali osmu prvenstvenu pobedu za poziciju broj 3 na tabeli.

Sledi prvenstvena pauza do 20. januara kada će Subotičani  pred svojom publikom dočekati ekipu Takova.