Subotica: Poraz fudbalera Spartaka u Lazarevcu

lopta-fudbal
SUBOTICA – Fudbaleri Spartaka poraženi su u Lazarevcu od Kostolca sa 2:1 u 30. poslednjem kolu regularnog dela prvenstva Super lige. Poveli su Subotičani u drugom poluvremenu golom Đurasovića, međutim dozvolili su protivniku da do kraja meča preokrene u svoju korist.

Spartak je bio dominantniji u prvom poluvremenu, prvu priliku imao je Hrstić u 2. minutu, međutim istakao se golman Stanivuković. Nastavili su Subotičani sa pritiskom, stvarali prilike, ali nisu imali dovoljno koncentracije u samoj završnici. Što nisu uspeli u prvom uradili su već u trećem minutu nastavka susreta, Đurasović šutem sa oko 16 metara dovodi Spartak u vodstvo, 0:1. Umesto da nastave sa pritiskom Subotičani su prepustili igru domaćinu. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, Đuranović u 58. minutu šalje loptu u mrežu za 1:1. Do rezultatskog preokreta Kolubara je došla u 73. minutu kada je Ilić preciznim šutem sa okmo 18 metara savladao Manojlovića za 2:1.  Pokušali su Subotičani da poravnaju rezultat, ali sve pokušaje uspešno je zaustavila odbrana domaćina.