Subotica: Pobeda fudbalera Spartaka u prvom kolu Super lige

fudbaleri spartaka
SUBOTICA – Fudbaleri Spartaka pobedom su započeli novo prvenstvo.

Nakon rezultatskog pokreta savladali su novajliju u ligi ekipu IMT sa 2:1. Gosti su pokazali dobru igru, u većem delu susreta imali su veću inicijativu, ali na kraju su se ipak radovali Subotičani.

Preuzeli su gosti inicijativu na početku susreta. Prvu šansu imao je Luka Luković, međutim odličnom intervencijom štopera Dejana Kerkeza mreža je ostala netaknuta. Bolju igru beograđani su krunisali golom u 15. minutu, nakon što su fudbaleri Spartaka u kratkom vremenskom razdoblju napravili dva prekršaja u sviom kaznenom prostoru. Prvo je Todoroski nesmotreno visoko podigao nogu u kontaktu sa Kijevčaninom a zatim je Bogićević načionio prekršaj nad Milošem Lukovićem. Sudija Ostraćanin je posle konsultacija iz VAR  sobe dosudio penal zbog prvog prekršaja. Siguran sa bele tačke bi je Miloš Luković za vodstvo FK IMT od 1:0. Imali su gosti idealnu priliku da povećaju prednost u 24. minutu, međutim Luković i Radočaj nisu uspeli da savladju golmana Manojloviča nakon brze kontre i razređene odbrane Spartaka. U finišu prvog poluvremena Spartak se polako oslobađao pritiska. Šansu za poravnanje imao je Todoroski, ali lopta odlazi iznad prečke. Dva minuta pre isteka prvog dela subotičani su izjednačili rezultat, Đurasović je uputio oštar i precizan šut sa oko 20 metara i loptu poslao tik uz stativu u mrežu.

Ponovo su početkom drugog poluvremena gosti imali terensku inicijativu. Postigli su gol u 55. minutu Luka Luković je glavom loptu sproveo u mrežu, međutim nakon konsultacija iz VAR sobe pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije. Spartak je preko Hrstića koji glavom loptu šalje u mrežu došao do rezultatskog preokreta od 2:1 u 64. minutu.

Gosti se ni tada nisu predavali. Imali su inicijativu i umalo preko Stamenkovića uspeli da poravnaju, lopta ipak odlazi preko gola. Do kraja susreta Spartak je uspeo da sačuva stečenu predost i osvoji prva tri boda u novom prvenstvu.