Subotica: Odbojkašice Spartaka u četvrtfinalu Kupa Srbije

odbojka
SUBOTICA – Odbojkašice Spartaka pobedom su započele novu sezonu.

U utakmici osmine finala Kupa Srbije pobedile su u Subotici ekipu Novog Sada sa ubedljivih 3:0 (25:16, 25:14, 25:18), te pokazale da spremno dočekuju predstojeću sezonu.

Sa dva vezana poena Erićeve, Spartak je poveo sa 8:3. Zatim Jokićeva donosi prednost od 16:10. U finišu prvog seta Baićeve vara na mreži protivnički blok da bi Matićeva as servisom okončala prvi set sa 25:16

Gošće su na početku drugog seta uspevale da održavaju rezultatsku neizvesnost. Međutim, posle 9:9, „golubice“ su pojačale tempo igre te napravile odličnu seriju poena za vodstvo od 22:13. Ubrzo su i drugi set rešile u svoju korist sa 25:14.

Napravile su subotičanke u istom ritmu, na početku trećeg seta imale su prednost od 6:1 i 8:3. Pokušale su igračice Novog Sada požrtvovanijom igrom u odbrani da se vrate u meč, prišle su na 12:15, ali nisu mogle i do poravnanja. Spartak je nastavio da osvaja poene, treći set su mirno privele kraju sa 25:18.

Odbojkašice Spartaka su ovom pobedom prve izborile plasman u četrvtfinale Kupa Srbije.

Spartak:Erić 12, Grubanov, Jeković 3, Milojević, Žigić, Korolija 10, Elizarova 2, Džaković 2, Matić 6, Baić 7, Jaramazović 4, Dimitrić 2, Ristanović 1.