Subotica: Atletičarke Spartaka ekipno osme na Finalu Kupa Srbije

kup-atletika-spartak
SUBOTICA – Atletičarke Spartaka uspešno su nastupile na Finalu Kupa Srbije u atletici za mlađe juniore koji je proteklog vikenda održan u Sremskoj Mitrovici.

U konačnom plasmanu atletskih klubova na Finalu Kupa Srbije za mlađe juniore, atletičarke Spartaka zauzele su 8. mesto u konkurenciji 29 klubova sa ukupno 65 bodova.

U disciplini 400 metara Minja Kopunović je osvojila 2. mesto sa svojim ličnim rekordom. U istoj trci Višnja Vilov je zauzela sedmo mesto a Tamara Horvat osmo. U štafetnoj trci 4×100 m, Spartak je zauzeo 4. mesto sa ekipom u sastavu Horvat, Vilov, Bašić Palković i Kopunović.

Minja Kopunović osvojila je bronzanu medalju i u trci na 200 metara. Elena Puškar je sa ličnim rekordom zauzela 5. mesto u trci na 800 metara. U disciplina štafeta 100+200+300+400 m Spartak je zauzeo drugo mesto u sastavu Horvat, Bašić Palković, Vilov, Kopunović.