Subotica: Odbojkašice Spartaka porazom od Zvezde završile sezonu

odbojkašice - spartak
SUBOTICA – Odbojkašice Crvene zvezde pobedile su Spartak i u drugoj utakmici četvrtfinala plej offa sa 3:0 (25:22, 25:15, 25:19) te se plasirale u poplufinale dok Subotičanke završavaju sezonu.

Utakmica je odigrana pred  punom malom salom Hale sportova.

Spartak je prvi stigao do osetnije prednosti, poenom Kocićeve bilo je 9:6. Gošće su serijom preokrenule rezultat na 9:10. Čim su domaće poravnale na 14:14, odbojkašice Crvene Zvezde prave novu seriju poena te blokom Ćirovićeve vode sa  17:14. Nakon novog izjednačenja, 18:18, ponovo su gošće imale spreman odgovor. Serijom poena dolaze do vodstva od 23:19. Domaće prilaze nadomak poravnanja, 22:23, međutim Živojinović donosi set loptu a nakon greške subotičanki Crvena Zvezda je povela sa 1:0.

U drugom setu nije bilo puno dileme, Zvezda je brzo povela sa 7:2. As servisom Stojićeve prednost gošći je narasla na 15:5. Spartak nije uspevao da odgovori razigranim i motivisanim odbojkašicama iz Beograda koje u su finiš ušle sa 21:13.  Čanak blokom donosi prednost od 2:0 u setovima.

Nešto neizvesniji je počeo treći set. Crveno-bele as servisima Kleger dolaze do prednosti od 5:2. Čim se Spartak stigao do izjednačenja, 6:6 usledio bi brz odgovor pritivnica za novu prednost, 10:14.  Kleger je vezala dva poena i dovela svoj tim na korak do konačne pobede, 14:21. Raspoložena Živojinovićeva donosi set loptu, 17:24, nakon čega Baićeva i Jeković smanjuju ali nisu mogle i više od toga. Živanovićeva donosi konačnu pobedu od 3:0 u korist Crvene Zvezde