Subotica: Odbojkašice Spartaka poražene od Jedinstva

Spartak - Jedinstvo
SUBOTICA – Odbojkašice Spartaka nisu uspele da iznenade ekipu Jedinstva u drugom kolu odbojkaške Super lige za žene. Ekipa iz Stare Pazove slavila je u Subotici sa 3:0 (25:12, 25:16, 25:14).

Nervozno su počele meč Subotičanke, nanizale par grešaka u napadu i dozvolile protivnicama da povedu sa 8:1. Matić a zatim Pavlović smanjuju razliku na 4:9, ali je odmah usledio odgovor Jedinstva preko Kockarevićeve i Osmajićeve za 4:11. Novajlija u redovima subotičanki Nina Kocić uspešno poentira za 9:15, ali nije to bilo dovoljno da se trgnu domaće, usledio je niz od šest uzastopnih poena gošči za velikih 9:21. Prvi set okončava Osmajićeva.

Jači otpor domaće su pružile u drugom setu. Povelo je Jedinstvo sa 4:1, zatim Spartak uspešnim napadom Jekovićeve prišao na 4:6. Igralo se poen za poen da bi Subotičanke blokom Matićeve imale minimalan zaostatak 14:15, međutim nisu imale dovoljno koncentracije i da preokrenu rezultat. Sa dva vezana poena Tice i ponovo par grešaka domaćih, Jedinstvo je povelo sa 21:14. Usledio je as servis Kockarevićeve i novi uspešan blok Miljevićeve za 14:23. Matić prekida niz gošći, međutim Tica ubrzo okončava drugi set.

Treći set nije doneo ništa novo na terenu, nakon 1:1, Jedinstvo je povelo sa 6:2. Nastavile su gošće u istom ritmu, uspešna je bila Dragovićeva za 6:11. Matićeva vraća nadu domaćim odbojkašicama, 7:11, međutim Jedinstvo uzvraća serijom od 4:1 te su nakon as servisa Dragovićeve povele sa 15:8. Uspešnim blokom Miljevićeve za 20:12 gošće su privodile meč kraju. Tica donosi meč loptu a već prvu koristi Miljevićeva za konačnih 0:3.