Subotica: Odbojkašice Spartaka nadigrale Partizan

odbojka-spartak
SUBOTICA – Odbojkašice Spartaka pobedile su Partizan sa  3:1 po setovima (17:25, 26:24, 25:21, 25:22) i tako nastavile sjajan niz rezultata.

Puna mala sala Hale sportova dala je podršku domaćim odbojkašicama, kao i prvi tim Fudbalskog kluba Spartak, koji je na ovom meču bodrio popularne Golubice.

Spartak je loše otvorio meč, čini se da su domaće dosta bile opuštene što su iskoristile Beograđanke te povele sa 9:3. Nakon uspešnog bloka Tomićeve gošće su imale sedam poena viška, 12:5. Baićeva i Kocićeva smanjuju na 8:12, međutim nakon novog niza Partizan dolazi do ubedljivih 19:10. Ubrzo je Krulj bila uspešna te donela set loptu svojoj ekipi a već prvu koristi Jonjev koja as servisom donosi vodstvo Partizanu od 1:0

Povele su sa 6:5 domaće u drugom setu a nakon uspešnog napada Kocićeve bilo je 10:6. Partizan je uspeo da naniže pet poena za poravnanje od 14:14. Spartak je tada vratio prednost 17:14, da bi novom serijom crno-bele preokrenule na 17:19. U finiš seta ekipe su ušle sa nerešenim rezultatom, 21:21. Krulj donosi dve set lopte za gošće, 22:24 međutim ni tada se nisu predavale subotičanke. Napravile su odbojkašice Spartaka seriju od četiri poena i preko raspoložene Tanje Matić stigle do izjednačenja u meču.

Sigurnije su bile domaće početkom trećeg seta. Povele su sa 7:3, međutim gošće serijom poena preokreću na 9:10. Nije to obeshrabrilo Golubice koje su angažovanom igro u polju vratile prednost u svoju korist, 14:10. U finiš seta Spartak je ušao sa plus 6 poena, 21:15. Partizan je uspeo da se primakne na 21:19, ali ne i da ugrozi vodstvo Golubica. Kocićeva je vodila svoj tim do vodstva u setovima od 2:1.

Početak četvrtog seta protekao je u izjednačenoj igri. Spartak je na servis Džakovićeve stigao do vodstva od 12:9. Jonjev as servisom vraća rezultatsku neizvesnost, 15:15. Krulj donosi minimalnu prednost crno-belima 18:19 a zatim Spartak uzvraća za 20:19. U finiš seta ekipe su ušle poravnate, 22:22. Skoncentrisanije u završnici bile su domaće igračice, nanizale su tri poena, da bi Ema Grubanov as servisom okončala meč za konačnih 3:1