Subotica: Odbojkašice Spartaka iznenadile Tent u Obrenovcu

ok spartak
SUBOTICA – Odbojkašice Spartaka u 8. kolu Super lige ostvarile su treću prvenstvenu pobedu i to ponovo na gostujućem terenu.

Subotičanke su iznenadile ekipu Tenta u Obrenovcu te im nanele tek drugi ovosezonski poraz. Slavile su Golubice sa 3:2 posle rezultatskog preokreta poštu su gubile sa 2:0 u setovima.

Tent je bolje otvorio utakmicu, povele su domaće sa 6:4 a sredinom seta stigli i do sedam poena viška 17:11. Nisu se predavale Subotičanke žestoko su uzvratile predvođene raspoloženom Kocićevom, nakon poena Jekovićeve stigli su do novog poravnanja, 20:20. Nerešeno je bilo i u samom finišu utakmice, 23:23, nakon čega Tent preko Petrovićeve i Cvetkovićeve osvaja prvi set sa 25:23.

Nije bilo velike razlike ni u drugom setu. Ponovo je Tent poveo sa 6:4 da bi Spartak uzvratio te blokom Baićeve preokrenuo na 8:10. Tenta je preokrenuo na 16:15, kada su se razigrale Petrovićeva i Vidačić čijim poenima domaće vode sa  22:18. Kocićeva smanjuje na 23:20, međutim domaće preko Cvetkovićeve dolaze do set lopte i već u sledećem napadu stiču prednost od 2:0 u setovima.

Nakon vođstva Obrenovčanki od 2:0, odbojkašice Spartaka su zaigrale bolje u trećem setu te povele sa 7:3 as servisom Sipićeve. Nastavile su u istom ritmu i stigle do vodstva od 12:5. Domaće su uspele da uzvrate i priđu na samo poen zaostatka,18:19. Nisu dozvolile igračice Spartaka da se rezultat preokrene, Radonjićeva i Kocićeva beleže poene za smanjenje rezultat na 2:1.

Četvrti set je obilovao preokretima. Povele su domaće sa 7:3 da bi Spartak preokrenuo na 9:10. Održavale su subotičanke minimalno vodstvo do finiša seta. Jaramazovićeva poravnava na 18:18, kada je usledila uspešna serija od četiri poena koju okončava Kocićeva za 18:22. Matićeva donosi set loptu, 21:24, tada su domaće nanizale tri poena i poravnale na 24:24. Ponovo na scenu stupa raspoložena Kocićeva koja sa dva vezana uspešna napada donosi poravnanje na meču na 2:2.

Konačnog pobednika odlučio je peti set koji su bolje otvorile Subotičanke te povele sa 5:1. Preko Cvetković i Malešević, Tent je prišao na 7:8, ali nisu mogle i do preokreta. Blokom Kocićeve i poenom Matićeve Spartak je imao velikih 12:8 u finišu petog seta. Ponovo su domaće prišle na poen zaostatka, 12:13, međutim Kocićeva još jednom pokazuje svoj kvalitet i donosi meč loptu na 12:14. Maleševićeva greši u napadu za veliko slavlje Subotičanki.

Tent – Spartak 2:3 (25:23, 25:20, 22:25, 24:26, 12:15)

Tent: Petrović 10, Mandović, Popović 14, Sušić 5, Cvetković 24, Kurtagić 8, Malešević 1, Mijatović 5, Cikus Deans Nataša 2, Cikus Deans Nađa, Jaramazović 10, Marjanović, Gočanin, Vidačić 6.

Spartak: Grubanov, Jeković 4, Rodić, Korolija 2, Kocić 29, Džaković, Matić 13, Radonjić 5, Baić 3, Sipić 9, Ivković, Vukmanov Šimokov, Žigić.