Subotica: Pioniri PK Spartak četvrti na Zimskom Prvenstvu Srbije

zimskoprv
SUBOTICA – Pionirska ekipa plivačkog kluba Spartak ekipno je osvojila četvrto mesto na  Zimskom prvenstvu Srbije za pionire koje se održalo proteklog vikenda, 26. i 27. novembra u Novom Sadu.

U konkurenciji 275 takmičara iz 44 kluba Srbije, mladi subotički plivači su ekipno bili četvrti, osvojivši šest medalja od kojih jednu zlatnu, tri srebrne i dve bronzane. Istakla se Sara Stipić koja je postala nova rekorderka Srbije na 100m  kraul u kategoriji devojčica do 10 godina.

Zlatnu medalju osvojila je Miša Novović u disciplini 100 delfin. Petra Botka je osvojila dve srebrne medalje na 400 m i 200 m kraul kao i bronzanu na 100 m kraul. Nova rekorderka Srbije na 100 m kraul, Sara Stipić osvojila je srebrnu medalju na 100 m kraul i bronzanu na 200 m kraul.

Pionirsku ekipu Spartaka koja je ostvarila ovaj značajan rezultat našli su se dečaci: Darko Rakić, Luka Marks, Filip Zarić i Aleksa Pantović i devojčice: Petra Botka, Miša Novović, Sara Stipić, Lena Torbai, Katarina Popović, Una Pastor, Loreta Paroci i Janja Majerović. Trener ekipe Vladan Konjević.