Subotica: Odbojkaši Spartaka slavili posle preokreta

spartak
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka ostvarili su pobedu nad Novim Sadom od 3:2 (20:25, 22:25, 25:20, 25:21, 15:10) u zaostaloj utakmici Odbojkaške Super lige. Subotičani su do pobede stigli nakon rezultatskog zaostatka, gubitka prva dva seta.

Novi Sad je poveo sa 7:1 zahvaljujući raspoloženom Savovskom. Domaći su uzvratili te nakon dva as servisa Khana prišli na zaostatak od jednog poena, 15:16. Ipak na žalost domaće publike nije došlo i do preokreta. Čubrilo je zabeležio as servis a nakon dva poena Šaranovića gosti se ponovo imali osetnije vodstvo. Ubrzo u i osvojili prvi set.

Spartak je bolje otvorio drugi set, ali samo na kratko jer su blokom Šaranovića gosti stigli do preokreta 8:7. Ubrzo je prednost porasla na pet poena 17:12. U finišu seta Spartak je prišao na dva poena zaostatka, međutim nisu uspeli ugroziti vodstvo gostiju koji osvajaju drugi set sa 25:22.

Subotičani su do bolje igre stigli tek u trećem setu. Zaigrali su znatno borbenije u visokom ritmu što je doprinelo vodstvu od 17:6. Nisu se predavali gosti, napravili se veliku seriju poena te prišli na tri poena zaostatka,  18:21. Važne napade realizovali su Jungić i Tumbas da bi Pavlović blokom smanjio rezultat u setovima na 1:2.

Četvrti set je doneo veliku i požrtvovanu igru oba rivala. Poveo je Spartak sa 9:7, da bi gosti poravnali na 10:10. Razigrao se Tumbas čijim poenom Spartak dolazi do prednosti od 14:11. Nakon asa Vulikića domaći su imali 20:16 a set je okončao raspoloženi Tumbas.

Pobednika je odlučio peti set, u kojem je Spartak poveo sa 4:0 nakon smeča Jungića. Usledilo je novo uzbuđenje jer su gosti poravnali na 7:7. Subotičani su imali veliku želju da ostvare prvu ovogodišnju pobedu, došli su do nove prednosti od 11:8 i više nisu dozvoljavali protivniku da im ugrozi pobedu. Omar postiže as servis za 13:8 a nakon greške Prišića Spartak je imao 6 meč lopti. Ubrzo Jungić uspešno realizuje napad za konačnu pobedu subotičana od 3:2.