Subotica: Odbojkaši Spartaka savladli Borac

odbojka spartak
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka savladali su Borac iz Starčeva sa 3:1 po setovima 23:25, 25:19, 25:23, 27:25. Spartak nije bio u svom ritmu, ali je ipak došao do važne pobede pred nastavak prvenstva.

Poveli su gosti sa 8:4 zahvaljujući greškama Subotičana. Uz raspoloženog Franciska, gosti iz Starčeva su imali ubedljivu prednost od 16:10. Spartak je tražio svoju igru i čini se da su Džekson i Džasper vratili subotičane u ritam, prišli su na poen zaostatka, 20:21. Džasper as servisom dovodi domaće do 22:23. Međutim, usledio je poen Nikolića za dve set lopte gostiju, Gabriel Francisko je iskoristio drugu za 23:25 i vodstvo Borca od 1:0

Spartak je zaigrao bolje u nastavku utakmice, poenima Pavlovića i Jungića poveli su sa 10:7.  Nastavili su domaći da nižu uspešne napade za prednost od 17:11. Poenom Dulića za 22:15 naziralo se izjednačenje u meču. Spartak ubrzo osvaja drugi set sa 25:19.

Početak trećeg seta proteko je u izjednačenoj igri. Nakon poravnanja od 10:10, Spartak je nanizao mini seriju koju završava Jungić as servisom za 14:11. Borac poenima Ćirovića i raspoloženog Franciska donosi poravnanje na 20:20 da bi već u sledećem napadu Nikolić preokrenuo rezultat 20:21. Više koncentracije u finišu seta imali su domaćini koji dolaze do dve set lopte 24:22. Džekson koristi drugu za vodstvo Spartaka od 2:1 u meču.

Borac as servisom Stefanovića dolazi do vodstva od  9:6 u četvrtom setu. Odgovorio je Spartak i stigao do minimalnog zaostatka od 9:10. Ponovo je Borac bio u naletu, poenima Kneževića, Nikolića i as servisom Franciska imali su četiri poena viška, 11:15.

U finiš seta gosti ulaze sa vodstvom od 21:18. Uspeli su domaći da uzvrate i da se vrate u meč. Džekson smanjuje na 22:23 da bi poenom Ćirovića gosti poveli sa 22:24. Nisu se predavali Golubovi, nanizali su tri poena i stigli do meč lopte na 25:24. Francisko sprečava prvu meč loptu a ubrzo su Subotičani došli i do druge koju koristi Džasper i as servisom donosi pobedu svom timu.