Subotica: Odbojkaši Spartaka poraženi u Beogradu

spartak odbojka
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka poraženi su u Beogradu od Partizan Efbeta u odloženoj utakmici 9. kola Banka Poštanska štedionica Superlige.

Domaćini su slavili sa 3:0, po setovima 25:15, 25:18 i 25:19.

Spartaku je ovo bila treća utakmica u nedelju dana, što su iskoristili domaćini i stigli do nove pobede. Subotičani su bolje otvorili utakmicu, poveli sa 4:1 i 6:4. Partizan je uzvratio i ubrzo poravnao na 8:8. Nakon vodstva domaćina od 13:11 usledila je njihova serija od 7:0 koja je bila presudna za osvajanje prvog seta.

U drugom setu Partizan je bio u stalnom vodstvu, međutim Spartak je uspešno pratio rivala sve do završnice 18:17. Slično kao i u prvom setu Partizan ponovo pravi vezanu seriju ovaj put 7:1 što im je omogućilo osvajanje drugog seta i vodstvo od 2:0.

Zaigrali su Subotičani nešto bolje u trećem setu. Rivali su se smenjivali u vodstvu do rezultata 16:15 ui korist Partizana. Domaćini su tada serijom poena stigli do 22:16  i praktički rešili pitanje pobednika.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Mrdak sa 18 i Tadić sa 14 poena a kod subotičana Omar sa 11 poena.